מידות מגרש כדורסל

בישראל פעילים אלפי ילדים ובני נוער בחוגים ובתי ספר לכדורסל. כל אחד עושה זאת מסיבות אחרות, חלקם הקטן בוחר לעשות את זה מתוך כוונה לפתח קריירה כמו שחקנים גדולים שהם מעריצים. הדרך היחידה שהם יכולים לשחק את המשחק, להתאמן ולהתמקצע בו, היא בעזרת מגרשי כדורסל תקניים. 

בדומה למגרשי כדורגל ובשונה ממגרשים בענפי ספורט אחרים, במדינת ישראל אפשר למצוא לא מעט משטחים עם מידות מגרש כדורסל תקניות. מדובר על מגרש באורך 28 מטר ורוחב 15 מטר. המגרש מחולק בנקודת החצי באמצעות קו שחוצה את שני החלקים, ובכל אחד מחציי המגרש אפשר למצוא קשת שלוש ורחבה בתוכה יש את קו העונשין, במרחק של 3.6 מהמקום בו מותקן הסל. 
כמובן שמידות של מגרש כדורסל אינן מספיקות, יש גם לדאוג להתקנת סלים בצורה תקנית. כאן זה משתנה בהתאם לגיל המשתמשים בו. למשל, אנחנו יכולים למצוא סלים שמותאמים לילדים בגיל קט סל, כלומר עד כיתה ה-ו, סלים בגובה קצת יותר גבוה עבור נערים ונערות, וכן התקנת סלים בגובה תקני, כפי שנהוג להשתמש בתיכונים או במשחקים מקצועיים. הסל מותקן בגובה 3 מטר מהרצפה. אל הסל, כידוע צריך לקלוע את הכדור ולדאוג שהוא יכנס בחישוק שלו. 

התקנת סלים, יכולה להתבצע על מוט ברזל חזק, קיר, או ניתן להביא גם סלים ניידים, כפי שנהוג לראות במגרשי כדורסל מקצועיים. אם מדובר על סלים כאלה, הרי שבסיום המשחק ניתן להזיז אותם מהמגרש ולעשות בו שימושים אחרים. לא פעם אנחנו יכולים לראות, בין אם זה במגרש נוקיה בתל אביב או במדיסון סקוואר גארדן בניו יורק, כשאין משחק, הסלים מוזזים הצידה וניתן לערוך במקום הופעות. 
מידות מגרש כדורסל משתנות גם הן, בהתאם לסוג המשחק אשר משוחק בו. אם מדובר בקט סל, המגרש יהיה יותר קטן מאשר במשחק כדורסל לשחקנים בוגרים. מהסיבה הפשוטה, שילדים לא יכולים לרוץ על מידות מגרש כדורסל רגיל. עם הזמן הם יעברו לחשק גם במגרשים במידות אלו. 

לסיום, אם אתם רוצים לדעת עוד על מידות של מגרש כדורסל, וכמובן אם אתם מעוניינים לבנות מגרש במידות התקניות שלו, זה הזמן לפנות אלינו. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות בנושא. ניתן לפנות במייל או בטלפון, הצוות של חברת מונדו ספורט עומד לרשותכם. 
 
 
כתובת
ת.ד. 59 משמר השבעה 50297
טלפון
072-33-80-385
מגרשי כדורגל    בניית מגרש על בטון    בניית מגרשי ספורט    מגרש קט רגל    מידות מגרש כדורסל    התקנת עמודי כדורעף    מגרשי כדורגל    מידות של מגרש כדורגל    צביעת מגרשי ספורט    חידוש מגרש טניס    מגרשי כדורסל    מתקני ספורט    ציפוי מגרש טניס    שער למגרש    בניית מגרש על אספלט    התקנת מתקני ספורט    רשת למגרש טניס    שיפוץ מגרשי ספורט    סימון מגרש כדורעף    מגרש כדוריד