הקמת מגרשי כדורסל

כדורסל הוא מסוגי הספורט האהובים ביותר בישראל, ויעידו על כך מגרשי הכדורסל הרבים הפזורים בישראל, שמושכים אליהם המוני שחקנים בכל יום. מה שחשוב להדגיש הוא שאין מגרש כדורסל שהוקם ביום אחד, וגם לא במספר שבועות. הקמת מגרשי כדורסל מצריכה תכנון מוקפד וביצוע של פעולות מגוונות שמשלימות את המלאכה: החל מיצירת המשטח הספציפי, דרך התקנת סל כדורסל ועד לסימונים על גבי המשטח. אז איך בדיוק עושים את זה כהלכה?

הדרישות ממגרש כדורסל תקני

בראש ובראשונה, הקמת מגרש כדורסל מצריכה היכרות עם חוקי המשחק המאפיינים את הספורט הזה. המגרש עשוי להיות עשוי ממספר חומרים, המשתנים על פי המיקום של המגרש: מגרשי חוץ יהיו עשויים לרוב מאספלט, בעוד שמגרשים הממוקמים בתוך אולמות, בחללים סגורים, מרצפת פרקט. המגרש צריך להיות מחולק לשני חלקים שווים – על ידי קו החצי – כשהמידות התקניות של המגרש הם 28 מטר אורך ו-15 מטר רוחב (התקן של ה-NBA מעט גדול יותר). התקנת סלי כדורסל מצריכה עמידה בדרישות נוספות: הלוח בגודל של 105 על 180 מטר צריך לבלוט לתוך המגרש, ולכלול את הסל בגובה של כ-3.05 מטרים, כשהסל עצמו הוא חישוק בקוטר פנימי של 45 ס"מ.

הציפוי והסימון הם חלקים בלתי נפרדים במלאכה של הקמת מגרשי כדורסל, והם מתבצעים לרוב בד בבד עם התהליך של התקנת סל כדורסל. כך, לצד הפעולות שהזכרנו מעלה, יש לסמן את קשת השלוש, ה"בקבוק" (רחבת מלבן בתוך הקשת), קו העונשין וגבולות הגזרה. רק בדרך זו ניתן יהיה לשחק את המשחק על פי החוקים, למשל בכל הקשור לנקודה המדויקת של זריקות העונשין, לסימון הנכון של קו השלוש וכן הלאה.

בדרך למגרש הספורט עוברים במונדו ספורט

מונדו ספורט היא חברה מקצועית שלקחה את התחום של הקמת מגרשי ספורט בכלל, ושל הקמת מגרשי כדורסל בפרט, מספר צעדים קדימה. החברה לוקחת על עצמה את כל שלבי התהליך, החל מהתכנון הראשוני, דרך הציפויים והסימונים ועד לשלבי התקנת סלי כדורסל ורשתות. חלק ניכר מהמגרשים שאתם רואים כיום בישראל הם פרי תכנונה וביצועה של החברה, שיכולה לכן לקבל תפקיד מרכזי באהבת הספורט הגדולה הזו בקרב ישראלים.
 
כתובת
ת.ד. 59 משמר השבעה 50297
טלפון
072-33-80-385
מגרשי כדורגל    בניית מגרש על בטון    בניית מגרשי ספורט    מגרש קט רגל    מידות מגרש כדורסל    התקנת עמודי כדורעף    מגרשי כדורגל    מידות של מגרש כדורגל    צביעת מגרשי ספורט    חידוש מגרש טניס    מגרשי כדורסל    מתקני ספורט    ציפוי מגרש טניס    שער למגרש    בניית מגרש על אספלט    התקנת מתקני ספורט    רשת למגרש טניס    שיפוץ מגרשי ספורט    סימון מגרש כדורעף    מגרש כדוריד